Benle Alakalı

Cep Telefonumda Kullandığım Uygulamalar

Bu yazı, blog boş kalmasın diye yazılmıştır :d İyi okumamalar!

SesliSözlük

Çeviri uygulamalarının arasında en beğendiğim olmayı başaran bu uygulama İngilizce dilinde çevrimdışı da çalışabilme, online olunca her dilden çeviri yapma ve pratik olma özellikleriyle beğenimi kazandı. Kelimeleri Avusturalya, İngiltere ve Amerika aksanına göre ayrı telaffuzlarını dinleyebiliyor olmamız da artılarından fakat yalnızca kelime çevirisi yapıyor. Cümle için Google Translate ile çalışmak gerekiyor yine.

Param

Troy logolu ön ödemeli sanal kartlar oluşturma ve bu kartlara, bankamatik kartıyla para yatırma gibi işlevlere sahip olan bu uygulama; Spotify gibi ille de atm kartı istemiyorum diyen inatçı uygulamaları kandırmak için birebir, İninal alternatifi.

InstaReport

Yalnızca istatistikleri izleme imkanı tanıyan ve en küçük bir hareketinize para isteyen tüm diğer Instagram araçları uygulamalarının aksine, en fazla 1 tanesi olmak şartıyla Instagram hesabınız için ihtiyaç duyabileceğiniz tipten özellikleri para vermeden de kullanma izni veriyor. Karşılığında para istediği özellikler ise ek profil ekleme, profilinizi ziyaret edenleri görme (!) gibi şeyler.

MusixMatch

Spotify ve Apple Music hesabınızdan bağlantı izni verirseniz çalan şarkının liriklerini eş zamanlı olarak gösteren kullanışlı bir uygulama. Ayrıca liriklerin başka dilde çevirisini de aynı şekilde görebilme gibi bana oldukça kullanışlı gelen özellikleri var.

IntervalTimer

HIIT/interval antrenmanların yanı sıra çalış-mola ver gibi planlamalarınızda da kullanabileceğiniz bu zamanlama uygulaması, belirlediğiniz iki farklı zaman periyodunda sırayla geri sayım yapıyor ve alarm çaldırıyor.

ScodeApp

Programlama öğrenmek isteyenlere yardımcı olabilecek bir uygulama. Henüz kullanmadım fakat baktığım kadarıyla yalnızca 1 dil var. Yine de eminim başarılı bir uygulamadır.

Todoist

Oldukça kullanışlı ve aynı kategorideki diğer uygulamaların ücretsiz özelliklerini kıskandıran Todoist’i biraz kurcalamanız, günlerinizi planlayıp düzene sokmakta size sağlam bir adım attırabilir.

Duolingo

Genelde kendisini ihmal etsem de birlikte vakit geçirdiğimizde zevk alarak yabancı dil öğrendiğim, her seviyeye uygun bir uygulama. Bir süre her gün gelmen için bildirim de gönderiyor fakat benim gibi ihmal ederseniz “bildirimler işe yaramadığına göre göndermeyi kesebilirim” diye trip yiyebilirsiniz.

Scan&Translate

Yazıların fotoğrafını çekip tarayarak çeviri yapma işlevi görüyor. Oldukça yararlı.

2 thoughts on “Cep Telefonumda Kullandığım Uygulamalar”

    1. Merhabalar. Öncelikle oldukça gecikmiş cevap için özür dilerim. iOS kullanıcısıyım ancak bildiğim kadaruyla kullandığım tüm uygulamalar Android tarafında da var. Ne yazık ki pek oyun oynama alışkanlığım yok. Yine de teşekkür ediyorum öneriniz için 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir