Bildiklerim

Nedir Bu Preply? Neden Kullanmalısınız?

Bu yazı önceleri, olsa ne güzel olurdu diye üzerine düşündüğüm bir platform modelini hayata geçirmiş olan Preply.com ile karşılaşmamla birlikte duyduğum ilgi sebebiyle, takipçilerime de bu sistemi duyurmak amacıyla hazırlanmıştır. İyi okumalar!

Eğitimin kişiye katkısı ve günümüzde kişiyi taşıyabileceği konumlar, edindireceği yetiler sebebiyle önemi tartışılamaz. Elbette her şey için çevrimiçi çağına girmemiz nedeniyle eğitim sektöründe de her gün pek çok girişimde bulunuluyor. Coursera gibi pek çok eğitim sitesi genelde hazır video içerikleri ücret karşılığında görüntüleyerek eğitimi almamız üzerine kuruludur. Udemy’de de bu iş aynı şekilde yürür. Fakat bu girişimler eğitimi yönlendiren faktörün eğitimci değil eğitilen kişi olduğu ihmal edilerek tasarlanmıştır.

Peki eğitim, nasıl eğitilen kişi üzerine yönlenebilir? Elbette bu sorunun cevabı, eğitimciyle eğitilen kişinin birebir görüşmesi ve eğitimcinin öğreteceği şeyleri karşısındaki kişiyi tartarak öğretmesidir. Günümüzde bu iş özel eğitim olarak adlandırılıyor ve yaygın olarak yabancı dil ve okul derslerine ihtiyaç duyan kişilerin eğitimciyi bürosunda ziyaret etmesiyle gerçekleşiyor. Bu işlem hem zaman hem de daha fazla masraf istiyor. Ayrıca sizi eğitecek kişiyle çalışmış öğrencilerin yorumlarını bilemeyeceğinizden dolayı aslında biraz da şansınıza göre buluyorsunuz öğretmeni.

Özel eğitim sürecinizde hem zamandan hem de paradan nasıl tasarruf edebilirsiniz peki? Elbette bu ihtiyacınız için çözümleri online ortamda arayarak! Preply.com , size Skype üzerinden online eğitim verebilecek eğitimcileri listeleyerek aralarından seçim yapmanız ya da ihtiyaçlarınızı belirten bir öğretmen arama ilanı açarak öğretmenlerin size başvurmasını beklemeniz konusunda işlevsellik gösteren bir proje. Özel ders bürolarıyla ya da kurslarla çözmeye çalıştığınız taktirde size çok daha fazlaya mal olabilecek özel ders fırsatını daha az maliyet ve zaman tasarrufu ile sunabilmeyi amaçlıyor -bana kalırsa gayet de iyi yapıyor-. Türkiye sektöründe adını diğer girişimlere nazaran daha az duyurmuş olmasından kaynaklı olarak programlama gibi başlıklarda Türkçe eğitim görebileceğiniz eğitmenler bulamıyor olsanız da yabancı dil ve temel bilimler konusunda size tüm avantajlarını çekinmeden sunacak bir siteden söz ettiğimiz kesin.

Fiyatlar nasıl?

Göz atıp gördüğüm kadarıyla yarım saatlik ortalama ücretler 4 ile 20 dolar dolaylarında dolaşıyor. Ayrıca bu linkten üye olursanız ilk kursunuzda tam %30 indirim alıyorsunuz!

%30 indirim fırsatı!

Buradaki linki takip ederek ulaştığınız sayfada üye olursanız satın alacağınız ilk eğitiminizde %30 indirim alma fırsatına da sahip olacaksınız!

 

İyi öğrenmeler!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir