Benle Alakalı Karar/Hedefler

Teknik Aksaklıklar Nedeniyle Ortadan Kaybolmam, Bloğu Taşıma Planım Üzerine

Bu yazı, son yazımın üzerinden geçen 7 haftaya rağmen ortalarda görünmemem, başıboş kalmış blog için olmayan okuyuculardan özür dilemem gerekliliği ve son zamanlarda kafamı kurcalayan bloğu taşıma fikrim gibi nedenlerle yazıldı. İyi okumalar!

Bloğumu ziyaret eden bilir, her hafta bir yazı yazma gibi hedefim vardı ve genelde bunu gerçekleştirmezsem içimde huzursuzluklar başlardı ancak son 7 haftadır herhangi bir içerik girişi yapamadım. Bu noktada elbette akla gelmesi gereken son sebep bu işten sıkılmış olmamdır zira bu web sitesini artık internetteki yansımam gibi görüyorum ve sıkılmam gibi bir şey pek de akıl kârı sayılamaz. Olayın tek suçlusu yaşadığım bazı teknik aksaklıklardan başka bir şey değildi.

Tarih bilmem kaç… Bilgisayar karşısında eğlenceli vakitler geçiriyorken duyduğum pek hayra alamet olmayan bir sesle birlikte kapanan bilgisayarım bir daha asla açılamadı 🙁 . Türkiye’nin dört bir yanından hangi servisle çalışmayı düşünüp bilgisayarımı götürsem farklı bir teşhis, farklı yaklaşımlar ve ilginç maliyetlere çıkarttılar karşıma. Hala farklı servisler arıyorken bloğa cep telefonundan iç dökmenin zorluğunu fark ettiğimde WordPress aplikasyonuna veda etmek mecburiyetinde kaldım. Bilgisayarla bağım kopup da cep telefonu ekranına mahkum kaldığımı anladığım günden sonra bloğumda içerik paylaşamadım. Tam da anlatmış olduğum bu sebeptendir ki bu yazıdan önce okuyabileceğiniz en son yazım bugünden tam 50 gün önce yayınlandı.

Bloğu taşıma planım

Bunu aslında pek habersiz bir şekilde başlatmış bulunmuştum ancak yeni uygulamaya da tutunamamam ve yine kısıtlı olan erişimim beni geçiş yaptığım yeni platformdan da yazmaya alıkoymakla kalmayıp bu geçişi buradan yayınlamama da engel olması sebebiyle geçişi de askıya aldım.

Geçiş planım yeni yazılarımı Medium’da yayınlama yönündeydi ve bunu Medium’da yayınlamış olduğum bu linkteki yazım ile ilan etmiştim. Ama dediğim gibi bu işi de askıya aldım ve şimdilerde taşıma olayını alan adı değiştirme bazında düşünüyor ve yeni alan adımda bir çok yazımı sileceğimi de bildirmek istiyorum. Zaten ziyaretçilerim blog adresimi ezbere bilmediğinden ve gelenlerin ya Instagram’dan ya da R10’dan yönlendirilmiş olmasından dolayı adres değişikliğini anında bu iki platformdan da duyuracağım. Böylece kimse habersiz kalmayacak 🙂

 

Sağlıcakla kalın!..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir